☰ Menu
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Środa 03.03.2021

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

25.02.2021 r.

Komunikat:

Korekta rozkładu jazdy autobusów MZK  - od 1 marca 2021 r.

Informujemy, że od 1 marca 2021 r. wprowadzone zostają następujące korekty w rozkładzie jazdy:

- na liniach nr 4, 7 i 8 zwiększenie ilości kursów w dni powszednie,

- linie nr 1, 3, 8, 9, 12, 36, 37 i 38  – korekta rozkładu jazdy w celu poprawy punktualności kursowania na czas prowadzonych prac remontowych w ciągu drogi 713 i wprowadzonymi ograniczeniami w ruchu drogowym,

- linie nr 8, 9, 36 i 38  –  w związku z cyklem świateł drogowych na ulicy Opoczyńskiej (brak przejazdu przez 10 minut gdy trafimy na czerwone światło) dla kursów od Opoczyńskiej w kierunku centrum zostaje wydłużony czas przejazdu ulicą Opoczyńską do 10 minut.

Oznacza to dla pasażerów korzystających z przystanków przy Opoczyńskiej dla podanego kierunku jazdy przyspieszenie odjazdów rozkładowych i ewentualne odczekanie autobusu do właściwego czasu na przystankach Radomska Gminna lub Wąwalska/Radomska.

Korekta godzin odjazdów dotyczą także kursów linii 36 i 38 od Brzustowa  (wydłużenie czasu przejazdu wymagało korekt dla obu kierunków dla wymienionych linii),

linia nr 2, 39 i 40  - korekty dotyczą pojedynczych kursów.

Wymiana rozkładów na przystankach nastąpi w niedzielę 28 lutego br.

 


Aktualny rozkład jazdy znajdą Państwo klikając na poniższy link

https://www.mzktomaszow.pl/new/rozklad-jazdy/


Na wniosek prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę zgodnie z którą bezpłatna komunikacja miejska zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać m.in. mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego posiadający Kartę Tomaszowianina, a także osoby zamieszkujące tereny gminy wiejskiej Tomaszowa Mazowieckiego na podstawie Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej. Dokumenty uprawniają do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na terenie miasta i gminy wiejskiej. Poruszając się po terenach gmin Inowłódz, Wolbórz, Lubochnia i Ujazd nadal obowiązują opłaty za przejazdy.

Bezpłatna komunikacja to jedynie część dużego projektu miasta i Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Wraz z uruchomieniem nowego rozkładu jazdy, na tomaszowskie ulice wyjadą nowoczesne, ekologiczne, hybrydowe autobusy. Miasto i MZK zakupili w sumie 25 takich pojazdów. Obecnie są one testowane na nowych liniach.

Hybrydy są wyposażone w monitory LCD pokazujące m.in. trasę i czas przejazdu, informacje o najbliższych przystankach, wiadomości miejskie i pogodę. W pojazdach można też naładować telefon komórkowy i skorzystać z bezprzewodowego Internetu. Hybrydy są oczywiście monitorowane. Wraz z nowym taborem nie zabraknie udogodnień dla osób niepełnosprawnych tj. rozkładane rampy, które będą umożliwiały bezproblemowy wjazd wózkiem inwalidzkim oraz specjalne, elektroniczne tablice na boku pojazdów dla osób niedowidzących. 15 stycznia zostanie również uruchomiony zintegrowany system informacji pasażerskiej.

Trwa budowa nowoczesnej bazy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W ramach inwestycji powstanie m.in. zaplecze techniczne do obsługi niskoemisyjnych autobusów hybrydowych, stanowiska serwisowe, stacja kontroli pojazdów, myjnia automatyczna i magazyny.

Urząd Miasta oraz Miejski Zakład Komunikacyjny otrzymali dofinansowanie na zakup 25 hybrydowych autobusów oraz budowę nowoczesnej bazy. Wnioski zostały najlepiej ocenione w województwie łódzkim. Łączna wartość obu projektów to 59,6 mln zł.


Dzięki ekologicznym autobusom spadną koszty eksploatacji i napraw autobusów. Tylko w ubiegłym roku MZK wydało na naprawy ponad pół miliona zł, nie licząc kosztów eksploatacyjnych, które zgodnie z nową umową leżą od teraz po stronie wykonawcy czyli firmy Solaris.

 

Nowy rozkład jazdy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego można bezpłatnie otrzymać w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta (ul. POW 10/16, budynek A, parter) oraz w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia (ul. POW 10/16, budynek C, pokój nr 1) w godzinach pracy magistratu tj. od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 (w środy do godz. 17).

Klikając poniższy obraz strona przekieruje Państwa do rozkładu jazdy

 

r

 

 

Wszelkie informacje odnośnie nowego rozkładu jazdy można uzyskać w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta – tel. 44 710 51 53 lub 44 710 61 90.

Do Państwa dyspozycji oddajemy także przydatną aplikację dzięki której w prosty sposób wyszukamy interesujący Cię przystanek. czy godzinę i miejsce odjazdu szukanego autobusu. Klikając poniższy obrazek strona przekieruje Państwa do wspomnianej aplikacji. (www.tomaszow.kiedyprzyjedzie.pl).

 

kiedy dojedzie

 

 

 

Wytworzył:
Udostępnił:
Tomasz Surmański
(2018-01-19 14:36:19)
Ostatnio zmodyfikował:
Anita Stańczyk
(2021-02-26 12:23:24)
 
liczba odwiedzin: 105103

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X