☰ Menu
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Piątek 04.12.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Na wniosek prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę zgodnie z którą bezpłatna komunikacja miejska zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać m.in. mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego posiadający Kartę Tomaszowianina, a także osoby zamieszkujące tereny gminy wiejskiej Tomaszowa Mazowieckiego na podstawie Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej. Dokumenty uprawniają do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na terenie miasta i gminy wiejskiej. Poruszając się po terenach gmin Inowłódz, Wolbórz, Lubochnia i Ujazd nadal obowiązują opłaty za przejazdy.

Bezpłatna komunikacja to jedynie część dużego projektu miasta i Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Wraz z uruchomieniem nowego rozkładu jazdy, na tomaszowskie ulice wyjadą nowoczesne, ekologiczne, hybrydowe autobusy. Miasto i MZK zakupili w sumie 25 takich pojazdów. Obecnie są one testowane na nowych liniach.

Hybrydy są wyposażone w monitory LCD pokazujące m.in. trasę i czas przejazdu, informacje o najbliższych przystankach, wiadomości miejskie i pogodę. W pojazdach można też naładować telefon komórkowy i skorzystać z bezprzewodowego Internetu. Hybrydy są oczywiście monitorowane. Wraz z nowym taborem nie zabraknie udogodnień dla osób niepełnosprawnych tj. rozkładane rampy, które będą umożliwiały bezproblemowy wjazd wózkiem inwalidzkim oraz specjalne, elektroniczne tablice na boku pojazdów dla osób niedowidzących. 15 stycznia zostanie również uruchomiony zintegrowany system informacji pasażerskiej.

Trwa budowa nowoczesnej bazy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W ramach inwestycji powstanie m.in. zaplecze techniczne do obsługi niskoemisyjnych autobusów hybrydowych, stanowiska serwisowe, stacja kontroli pojazdów, myjnia automatyczna i magazyny.

Urząd Miasta oraz Miejski Zakład Komunikacyjny otrzymali dofinansowanie na zakup 25 hybrydowych autobusów oraz budowę nowoczesnej bazy. Wnioski zostały najlepiej ocenione w województwie łódzkim. Łączna wartość obu projektów to 59,6 mln zł.


Dzięki ekologicznym autobusom spadną koszty eksploatacji i napraw autobusów. Tylko w ubiegłym roku MZK wydało na naprawy ponad pół miliona zł, nie licząc kosztów eksploatacyjnych, które zgodnie z nową umową leżą od teraz po stronie wykonawcy czyli firmy Solaris.

 

Nowy rozkład jazdy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego można bezpłatnie otrzymać w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta (ul. POW 10/16, budynek A, parter) oraz w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia (ul. POW 10/16, budynek C, pokój nr 1) w godzinach pracy magistratu tj. od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 (w środy do godz. 17).

Klikając poniższy obraz strona przekieruje Państwa do rozkładu jazdy

 

r

 

 

Wszelkie informacje odnośnie nowego rozkładu jazdy można uzyskać w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta – tel. 44 710 51 53 lub 44 710 61 90.

Do Państwa dyspozycji oddajemy także przydatną aplikację dzięki której w prosty sposób wyszukamy interesujący Cię przystanek. czy godzinę i miejsce odjazdu szukanego autobusu. Klikając poniższy obrazek strona przekieruje Państwa do wspomnianej aplikacji. (www.tomaszow.kiedyprzyjedzie.pl).

 

kiedy dojedzie

 

 

 

Wytworzył:
Udostępnił:
Tomasz Surmański
(2018-01-19 14:36:19)
Ostatnio zmodyfikował:
Tomasz Surmański
(2018-01-19 15:08:57)
 
liczba odwiedzin: 95484

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X